Jak jsme fotili fotky na web

Chtělo by to nějakou novou fotku na web. Ale kde ji vzít? 

Fotím se nerada a pokud,  tak jednou za uherský rok,  a i to jsem přešvihla o pár let.

Kolem té nabídky jsem chodila dlouho. Jmenovalo se to Den krásy a fotoseance pořádá šéfová našeho tanečního studia tedy STUDIO SLUNCE, alias Amira Sofia. Našeho, protože tam chodím pravidelně relaxovat duši při tanci.

Kdo by odolal,  letáček hlásal toto:

Staňte se na jeden den modelkou !
Zažijte nezapomenutelné chvíle !
Získáte krásné fotografie, které můžete věnovat partnerovi nebo se pochlubit kamarádkám.
Máte pocit, že na fotkách vypadáte strašně…že jste vrásčitá, stará, tlustá, hubená, absolutně nefotogenická a kdo ví co ještě – nevadí !!!
Náš tým vás bude hýčkat tak, že Vaše sebevědomí stoupne z nuly na 100%.

A že to bylo v prostředí, kde to důvěrně znám a kam jsem nemusela hledat cestu, tak jsem se přihlásila. Kdo by nebral zvýšení sebevědomí,  že? Navíc s prodejní nabídkou jsem se dost ztotožnila.

Také fotečky kolegyň tanečnic vypadaly velmi slibně.

Péče byla náramná. Začalo to už po přihlášení, kdy jsme podrobně zkonzultovaly oblečení a doplňky a já se zmínila i o fotkách na web. Amira Sofia to vzala z gruntu. Prostudovala podrobně celý web a vymyslela a zrealizovala tu písmenkovou parádu. Rukavičkové variace na čtyři ruce vznikly, už při focení.

Na focení jsem přišla s mírným zpožděním, protože jsem si nebyla jistá, zda jsem mezi tím vším balením, vypnula plyn pod gulášem. Normální infarktovka! Hlavně buďte na focení uvolněná a zrelaxovaná. K čertu s vařením!

Tak jsem opožděně vpadla do studia a celé ho zaplnila, zejména taškami s oblečením, a doplňky. A mnou. Strastiplnou příhodu jsem smetla z mysli a slíbila, že oč později jsme začali,  o to dříve skončíme.

Nejprve bylo nutné namalovat obličej. Můj taťka tedy tvrdí, že z opice kanárka neuděláš, ale tady zkušeně vyrábí kanárky. Potíž byla v tom, že jsem musela občas zavřít pusu nebo nemrkat, což nejsou věci, které by mi šly.

Pak už to byla vážně pěkná kreativní jízda. Když potká sob soba, znáte to… Tady se sešli tři kreativní lidé. Miluju ten pocit, že když profíkům vysvětlíte svou vizi, tak jak to uchopí a rozvinou. Nádhera!

Zeptala jsem se pana fotografa, jak se mu focení líbilo.
„Byla radost, s vámi spolupracovat. Máte hodně energie a je vidět, že víte přesně co chcete, takže podíl na fotkách, je i váš.
Je vidět, že se dokážete uvolnit a prodat, co máte v sobě, kreativitu, energii,  svoji vizi, svoje já. To málokdo, dokáže.“

Zeptala jsem se, co se mu líbí na takovém fotografování:
Každý člověk je jiný. Každý má co nabídnout. Někdo nabídne krásu, někdo kreativitu, někdo smyslnost…

Proto se snažím fotit různé žánry a různé styly. Fotím módu, portrét, glamour, prádo, umělecké akty…ale take i párové fotky, či těhulky a sem tam i rodinná fota…
Chodím také po různých akcích, takže částečně i reportáž….Takže mám to takové pestré a člověk si tím získává energii a navíc se seznámí s lidmi.
Momentálně spolupracujeme s Katkou, ona je hodně kreativni a navíc to vidí z pohledu ženy…

Takže další rozměr. Člověk se pořád učí něčemu novému…

foto : Miloš Felkl  ukázky práce zde. A kdyby to nefungovalo, tak http://milosfelkl.webz.cz/
vizáž : Amira Sofia

Marta Veselá
Mým koníčkem je, zjednodušování podnikatelské agendy a efektivita účetnictví. Tvořím pro lidi, kteří nemají rádi čísla a papírování. Pomocí barevných schémat, jim umožňuji být v obraze, co se týče nezbytného papírování a evidence. Umožňuji jim, plnit si své sny a dotýkat se hvězd. Můj příběh najdete zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů